Akcia
Less
Andrew Sean Greer
Less
13,90 € 272 str.

Arthur Less je neúspešný spisovateľ, ktorému nemilosrdne klope na dvere päťdesiatka. Vníma to ako hroznú nespravodlivosť – veď len teraz sa ako¬ tak naučil žiť! A akoby toho nebolo dosť, dostane pozvánku na svadbu svojho bývalého priateľa, s ktorým prežil posledných deväť rokov a dúfal v lásku až za hrob. Prepadne ho zúfalstvo a šialený smútok, s ktorým si nevie rady. Svadby sa rozhodne nemieni zúčastniť, a aby si to ospravedlnil aj sám pred sebou, prijme pozvánky na všetky konferencie, literárne podujatia a tvorivé pobyty, ktoré predtým veselo ignoroval. Naplánuje si tak cestu okolo sveta, počas ktorej oslávi aj obávané narodeniny. Veď napokon, čo už môže stratiť?
Čoskoro sa však ukáže, že postrácať môže naozaj všeličo – od kufra cez zvyšky ilúzií až po dôstojnosť. Jeho cesta sa zmení na odyseovskú púť plnú šialenstva na letiskách, podivných stretnutí a tragikomických dobrodružstiev, ktoré však majú nečakane liečivý účinok.
Less je satira o Američanovi na cestách, román o nevyhnutnosti starnutia, celoživotných priateľstvách aj premárnených šanciach, no predovšetkým je to príbeh lásky – vtipný, dojímavý a krásny, ocenený Pulitzerovou cenou za literatúru.

Z anglického originálu Less (Lee Boudreaux Books / Little, Brown and Company, Hachette Book Group, New York 2017) preložil Vladislav Gális.

Tamara Šimončíková-Heribanová
Tamara Šimončíková-Heribanová
spisovateľka
Arthur Less sa vydáva na životnú cestu plnú vtipných a bizarných zážitkov. V Paríži sa takmer zamiluje, v Berlíne to takmer neprežije, v Maroku takmer neujde pred saharskou piesočnou búrkou. A na tom takmer stojí celý román, ktorý v minulom roku získal Pulitzerovu cenu. Konečne komediálny román s hĺbkou a pointou, ktorý určite strhne aj vás! "
Navštívte vaše obľúbené kníhkupectvo alebo nakupujte online BUXMartinusPanta Rhei