Akcia
Šaty robia človeka
Martin Greenfield
Šaty robia človeka
11,90 € 240 str.

Martina Greenfielda nazvali najvýznamnejším žijúcim krajčírom v Amerike a najzaujímavejším človekom na svete. Prežil holokaust a vyrozprával svoj úžasný životný príbeh.
Ako pätnásťročného ho spolu s rodinou odviedli z domova v Československu a previezli do nacistického koncentračného tábora Auschwitz. Zoči-voči sa tu stretol s anjelom smrti doktorom Josefom Mengelem. Navždy ho odlúčili od rodičov, sestier a bračeka.
Greenfield si spomína na zúfalstvo a strach, ktoré prežíval ako osamotený tínedžer v tábore smrti. Rozpráva, ako košeľa istého esesáka prudko zmenila ďalší priebeh jeho života. Naučil sa šiť, a keď začal košeľu nosiť pod väzenskou uniformou, pochopil, že odev má veľkú moc a človeku dokonca môže zachrániť život.
Šaty robia človeka sú jedinečné pamäti, ktoré dodávajú nádej a obnovujú vieru v ľudskú nezlomnosť. Sú napísané s úprimnosťou odhaľujúcou dušu a niekedy aj so sarkastickým zmyslom pre humor. Je to príbeh muža, ktorý zažil nepredstaviteľné hrôzy, no neprestal snívať sen o úspechu.

Z anglického originálu Measure of a Man (Regnery Publishing, New Jersey 2014) preložil Róbert Hrebíček.

Veronika Homolová Tóthová
Veronika Homolová Tóthová
novinárka a spisovateľka
Fascinujúci príbeh muža, ktorý prežil Auschwitz a Buchenwald a následne sa vlastnou húževnatosťou vypracoval na vyhľadávaného pánskeho krajčíra. Život tomuto chlapcovi, pôvodom z Československa, kedysi zachránili americkí vojaci. On potom roky šil obleky americkým prezidentom, hollywoodskym hercom, ale aj svojmu osloboditeľovi. A všetko to začalo zničenou košeľou vojaka SS. "
Navštívte vaše obľúbené kníhkupectvo alebo nakupujte online BUXMartinusPanta Rhei