Akcia
Mama milovala Gabčíka
Veronika Homolová Tóthová
Mama milovala Gabčíka
14,90 € 488

Príbeh Jozefa Gabčíka, Anny Malinovej a jej dcéry Alenky (1939) sa týka nás všetkých. Aj vďaka ich odhodlaniu a odvahe sa mohlo po druhej svetovej vojne Československo obnoviť v pôvodných hraniciach.
O Jozefovi Gabčíkovi sa píše aj v učebniciach pre špeciálne jednotky. O Anne Malinovej nie. A pritom bola pre Gabčíka pred atentátom na Heydricha, ale aj po ňom, veľmi dôležitá. Neprávom sa na ňu zabudlo, lebo sa nezachoval výsluchový protokol z gestapa.
Veronika Homolová Tóthová sa rozhodla pripomenúť tento príbeh aj kvôli Anninej dcére – Alene Voštovej. Prišla o mamu, keď mala tri roky, a dlho netušila, kto sú jej skutoční rodičia. Anna sa zapojila do odboja, čím vystavila svoju dcéru mnohým útrapám. Pani Alena sa však na ňu nehnevá: „Som na mamičku hrdá, bola to veľmi statočná žena.“

Tatiana Kršková
Tatiana Kršková
KnihArt
Revúca
Silný príbeh o hrdosti, odvahe, šľachetnosti a viere ľudí, ktorí položili životy v II. sv. vojne, aby sme my mohli slobodne žiť. Táto kniha ma dostala, mala by byť
živou učebnicou nielen pre dospelých, ale aj pre žiakov a študentov. Takéto príbehy nás majú zmeniť, aby sa chyby z minulosti viac neopakovali. "
Navštívte vaše obľúbené kníhkupectvo alebo nakupujte online BUX Martinus Panta Rhei