Akcia
My verzus vy
Fredrik Backman
My verzus vy
14,90 € 464

Niekedy je ohromne jednoduché vyvolať v ľuďoch vzájomnú nenávisť, až sa zdá nepochopiteľné, že robia aj niečo iné.
Medveďovcami otriasla tragická udalosť a od tých čias tu má každý maslo na hlave. Lebo niekedy aj čestní ľudia robia hrozné veci v dobrej viere, že si iba chránia svojich najmilších. V nasledujúcich mesiacoch sa najlepšie kamarátky Maya a Ana pokúšajú uniknúť z reality, čo ich obklopuje. Lenže nič sa nedarí, ako dúfali. Rivalita medzi Medveďovcami a susednou Zubrovkou sa mení na šialený boj o peniaze, moc a prežitie. Vrcholí na hokejovom zápase medzi miestnymi tímami. Zároveň vypláva na povrch najväčšie tajomstvo jedného mladého hráča a spoločnosť je opäť donútená zaujať stanovisko.
Neskôr budú všetci hovoriť, že práve v tom roku do Medveďoviec prišlo násilie, ale to je lož. Násilie tam už jestvovalo.
Kniha Fredrika Backamana My verzus vy, voľné pokračovanie Medveďoviec, ponúka pôsobivý opis pohnutých ľudských osudov a vzťahov v malom meste hlboko v lesoch. Je to príbeh o lojálnosti, priateľstve a láske, ktorá je vždy rozhodujúca.

Zo švédskeho originálu Vi mot er (Bokf?rlaget Forum, Stockholm 2017) preložila Mária Bratová.

Michal Meško
Michal Meško
CEO Martinus
 
Po Mužovi menom Ove a vtipnej knižke, ktorú Backman napísal pre svojho syna, ma prvé strany pristihli nepripraveného. Aj smutné a ťažké rany hrdinov však
dokázal opísať láskavým štýlom jemu vlastným, vďaka ktorému som knihu už nepustil a v závere takmer kričal spolu s Medveďovčanmi na tribúne. "
Navštívte vaše obľúbené kníhkupectvo alebo nakupujte online BUX Martinus Panta Rhei