Akcia
Ničnever – Pozoruhodné skúšky Morrigan Crowovej
Jessica Townsendová
Ničnever – Pozoruhodné skúšky Morrigan Crowovej
12,90 € 352

Nad Morrigan Crowovou visí kliatba. Narodila sa v deň Zvečerenia, a preto ju obviňujú zo všetkého zlého, čo sa stalo, od krupobitia po infarkty. Čo je však najhoršie, podľa kliatby je odsúdená na záhubu a zomrie o polnoci po dovŕšení jedenásteho roku života. Kým Morrigan odovzdane čaká na svoj osud, objaví sa pozoruhodný neznámy muž Jupiter North. Unesie ju do tajného magického mesta zvaného Ničnever, čím ju zachráni pred prenasledovateľmi – tieňovými jazdcami a poľovníckymi psami z čierneho dymu. Morrigan sa ešte dozvie, že Jupiter si ju vybral ako uchádzačku o miesto v najprestížnejšej organizácii v meste – v Spolku výnimočných. Aby doň vstúpila, musí podstúpiť štyri ťažké a nebezpečné skúšky. Súperiť pritom bude so stovkami iných detí, pričom každé sa pýši extrémnym nadaním. Morrigan však žiaden talent nemá. Ak chce zostať v bezpečí Ničneveru, musí nájsť spôsob, ako uspieť. A to rýchlo. Inak jej nezostane nič iné, len opustiť mesto a čeliť neblahému osudu.

Z anglického originálu Nevermoor – The Trials of Morrigan Crow (Littl, Brown and Company, New York 2017) preložil Martin Štulrajter.

Janka Laskovská
Janka Laskovská
Panta Rhei
Martin
Očarujúce dobrodružstvo plné nešťastia, prekvapení, zlomyseľnosti, mágie, priateľstva, fantázie a tajomných postáv. Do tohto magického sveta som bola vtiahnutá okamžite a hlavnú hrdinku Morrigan som si ihneď obľúbila. Tento jedinečný, nádherný a kúzelný príbeh odporúčam každému čitateľovi v akomkoľvek veku. "
Navštívte vaše obľúbené kníhkupectvo alebo nakupujte online BUX Martinus Panta Rhei