Akcia
Poklady tradičnej slovenskej kuchyne
Vojtech Majling
Poklady tradičnej slovenskej kuchyne
14,90 € 296 str.

2. vlna – Trvanie od 6. júna do 30. júna
Krásu a jedinečnost Slovenska netvoria len originálne ľudové tradície, kultúrne pamiatky a nádherná príroda, ale aj chute a vône tradičných domácich jedál, ktoré tu gazdinky pripravujú už dlhé desaťročia. Vďaka autorovej zberateľskej vášni nájdete v tejto výnimočnej knihe množstvo známych i takmer zabudnutých receptov našich prastarých a starých mám zo všetkých regiónov Slovenska. Každodenné jedlo pripravovali z dostupných surovín, ako sú zelenina a ovocie, múka, zemiaky, no dobre sa vyznali aj v mäse a rybách, na ktorých si so svojimi najbližšími pochutnávali najmä počas sviatočných dní. K dobrému domácemu jedlu patrí aj kúsok koláča a pohárik lahodného vína či ostrej
pálenky na prípitok. Ak sa vám už zbiehajú slinky, potom je najvyšší čas vyskúšať niečo z pokladov tradičnej slovenskej kuchyne. A možno sa niektoré z týchto osvedčených dobrôt stanú stálou súčasťou vášho jedálneho lístka.

Vojtech Majling
Vojtech Majling
autor
Jedlo aj starodávne recepty sú kúskom našich ľudových tradícií a lásky k našej domovine, k Slovensku. Touto knihou ďakujem a vzdávam hold všetkým slovenským ženám, ktoré starodávne recepty tvorili, zachovávali a pri návštevách slovenských dedín mi ich s láskou odovzdali. "
Navštívte vaše obľúbené kníhkupectvo alebo nakupujte online BUXMartinusPanta Rhei