Akcia
Svedectvá tiel
Anne Frasierová
Svedectvá tiel
11,90 € 312

Pivničná cela. Šialený sadista.
Život, v ktorom sa strieda len šero a tma.

Som Jude Fontainová a pred tromi rokmi som zmizla bez stopy. Môj prípad sa nedoriešil, a kým naň v archíve sadal prach, snažila som sa prežiť nepochopiteľný zvrat osudu – vlastný únos šialencom, ktorý ma týral v pustom dome na okraji zamrznutého Minneapolisu. Bola som odrezaná od sveta, zvukov, slnka, ľudí, a aby som dokázala predvídať konanie svojho väzniteľa, učila som sa v ňom čítať. Každý výraz, pohľad, jemné gesto, úškrn – vo všetkom sa skrývali významy, ktoré mi pomohli prežiť. Navždy ma zmenili. Už nedokážem vidieť len tvár, vidím jej príbeh.

Jude Fontainovej sa podarí utiecť vďaka pravidelným výpadkom elektriny, ktoré už niekoľko mesiacov sužujú Minneapolis. No život na slobode ju mätie a jej novonadobudnutá schopnosť čítať ľudí ju aj iných často privádza do rozpakov. Nič nie je ako predtým. Je sama, prehnane vnímavá, trápi ju štokholmský syndróm, klaustrofóbia a takmer nulové vyhliadky na normálnu budúcnosť. Túži po jedinom – vrátiť sa na oddelenie vrážd a zamestnať si hlavu. Podarí sa jej to a hoci jej nový partner Uriah Ashby ju otvorene považuje za blázna, pracujú spolu na prípade nezvestných mladých dievčat. Všetko nasvedčuje tomu, že si samy siahli na život, a predsa čosi nesedí. Ozývajú sa ich zúfalé matky, dejú sa čudné veci, spletajú sa nepravdepodobné nitky… a k tomu všetkému Jude aj Uriaha dobieha vlastná minulosť.

Nikola Čertíková
Nikola Čertíková
Panta Rhei
Banská Bystrica
Kniha ma veľmi bavila. Námet je skvelý a spracovanie originálne, kniha sa číta sama. Veľmi sa mi páčil aj štýl písania, vďaka ktorému má čitateľ možnosť sledovať dej očami vyšetrovateľky, ale aj samotnej obete. Hlavná hrdinka je veľmi sympatická a ako čitateľku ma jej životný príbeh naozaj zaujal. "
Navštívte vaše obľúbené kníhkupectvo alebo nakupujte online BUX Martinus Panta Rhei