Akcia
Kľukatá cesta
Brian Freeman
Kľukatá cesta
13,90 € 376 str.

Cesta k spravodlivosti je niekedy poriadne kľukatá.
Inšpektor Frost Easton z oddelenia vrážd už roky nevidel svojho bývalého priateľa Dennyho. Jedného dňa Denny zomrie rovno pred Frostovým domom, a skôr ako naposledy vydýchne, povie záhadné slovo: Lombard. Frost Easton si to nevie vysvetliť, a tak začne pátrať. Vysvitne, že Denny je najnovšia obeť série vrážd, ktoré spája charakteristická stopa, grafit červeného hada neďaleko miesta činu. Je to práca sériového vraha? Alebo je Dennyho smrť komplikovanejšia a osobnejšia?
Pátranie po odpovediach zavedie Frosta do hniezda vreteníc, pochybnej sanfranciskej smotánky, v ktorej sa meno Lombard vyslovuje veľmi potichu a opatrne. Inšpektor zisťuje, že tajomstiev je oveľa viac. V nebezpečnej hre na mačku a myš s nepriateľom, ktorý pozná každý jeho krok, zisťuje, že nemôže nikomu dôverovať. A kdesi v kľukatých uliciach mesta uprostred šikovne utkanej siete striehne prefíkaný protivník, pripravený opäť zaútočiť.

Z anglického originálu The Crooked Street (Thomas & Mercer, Seattle 2019) preložila Jana Melcerová.

Jana Melcerová
Jana Melcerová
prekladateľka
Pri čítaní tejto detektívky vás svrbia prsty, aby ste strany obracali rýchlejšie, autorov štýl a dej vás od nej nepustia. Môže za to aj farbistý opis reálií San Francisca, ktorý vás zavedie kľukatou Lombard Street. A pošteklí vás pritom predstava grafitu červeného hada... "
Navštívte vaše obľúbené kníhkupectvo alebo nakupujte online BUXMartinusPanta RheiGorilaPre Školy
Chatbot Chatbot

Hľadáš knižný tip?
Klikni na mňa
a ja ti poradím

Chatbot